20.3.2017 ROTAX MAX CHALLENGE - CEE - ADRIA (IT) - PRVNÍ LETOŠNÍ ADRIA

Poslední březnový víkend roku se sedmáctkou na konci byl zahájením letošní závodní sezony.  V moderním areálu v Adrii se jel první zónový závod Rotaxů - Rotax Max Challenge Central European (zónový závod pro střední Evropu). Závod měl bohaté české zastoupení - 17 jezdců a byl vypsán pro sedm rotaxových kategorií. V kategorii Rotax Max Junior bojoval  Vojtěch Kůrka. Z bodovaných jízd postoupil rovnou do finále, kde si tvrdou prací s volantem a pedály vysloužil parádní 4. místo, zvláště s přihlédnutím k faktu, že startovalo 46 jezdců. Štěpán Galáš v juniorech takéž postoupil rovnou do finále, startoval devátý a dojel na třinácté příčce. Honza Matyáš si též vybojoval postup rovnou do finále, leč vinou kolize přišel o výfuk a tudíž cílem projel až na chvostu závodního pole. Jak se dařilo jezdcům kategorie Rotax Max Senior? Premiéru tady měl   Daniel Netiagovskii a příliš se se soupeři nemazlil - v této kategorii, kde startovalo celkem 45 jezdců, vyhrál obě kvalifikační rozjížďky, ve druhé ovšem dostal penalizaci za spadlý přední nárazník. Do finále tedy startoval z páté pozice. Celých finálových 17 kol jezdil ve vedoucí čtyřčlenné skupince a útočil na stupně vítězů. V posledním kole měl z třetí pozice mírnou kolizi a nepodařilo se mu proto projet cílem. Jeho jízda byla každopádně příkladná!  Jeho kolega Vojtěch Birgus byl dozajista potěšen faktem, že po problémech se zadřeným motorem se mu podařilo proti soupeřům uhájit patnácté místo v cíli takto těžkého závodu. Dalším členem týmu v kategorii Senior je   Alessandro Paulus. Ten si tím vyzkoušel s licencí první velký závod a vybojoval si rovnou postup do finále.  V dravém pelotonu se mu ovšem po startu podařilo projet pouhé čtyři zatáčky, než byl po velkém crashi vyřazen z dalšího zápolení.O prvním dubnovém víkendu roku 2017 čeká jezdce Gregor Racing boj na dvou frontách: Daniel Netiagovskii bude hájit barvy týmu v Genku v Belgii na závodech seriálu Rotax Max Eurochallenge, ostatní pojedou Mistrovství Slovenské republiky v rakouském Brucku. Tady bude mít Jáchym Galáš premiéru v královské třídě KZ2.