Historie 2012

16.11.2012 VÍTĚZ MP ROTAX MAX 125 - PETR KRESTA !!!

Slovenský Pezinok letos hostil Slavnostní vyhlášení Mistrovství Slovenské republiky a Moravského poháru. Mezi mnohými oceněnými piloty GREGOR RACING zářil Petr Kresta , který zvítězil v kategorii Rotax Max 125. V celkovém hodnocení seriálu Rotax max Cup ČR pak vybojoval třetí příčku. Za druhé místo byl oceněn také nováček týmu Adam Kowalski, další oceněné piloty neleznete zde . Všem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v sezóně 2013 !!!

09.11.2012 VÍTĚZ MČR EASYKART 60 JUNIOR - VOJTĚCH KŮRKA !!!

V pátek 9.11.2012 proběhlo slavnostní vyhlášení Mistrovství České republiky v motokárách. Pro ocenění za první místo v kategorii Easykart 60- mladí si na pódium za velkých ovací došel VOJTĚCH KŮRKA, devítiletý rodák z Vysokého Mýta, jezdec GREGOR RACING TEAMU. Gratulujeme všem oceněným  a Vojtovi děkujeme za vzornou reprezentaci :-) .

21.10.2012 TEST S NOVÁČKY V ROTAX 125 TREBATICE

Nádherného počasí a teplot nad 20°C využil GREGOR RACING k prvním testům pro sezónu 2013. Poprvé sedlal motokáru s motorem ROTAX 125 Jakub Krysta a Kristián Zalaba, na zkušenou vyrazil i Kristian Szabó- otec nadějného Nikolase. Všichni tři si vedli více než dobře a díky vzorům v podobě pilotů této kategorie ( Nikolas Szabó a Tomáš Jurášek ) dokázali po dvou tréninkových dnech zajíždět časy jen o 0,5s horší než jejich zkušení kolegové! Vojtěch Kůrka s Easy 60 vodil Adama Kowalského, který přestupuje z kategorie Easy 50 a i ten zvládl silnější motokáru skvěle :-) .

07.10.2012 MISTROVSTVÍ SR a MP DUNAJSKÁ STREDA

I přes velkou a početnou konkurenci v kategorii Rotax skvěle zajel svůj poslední závod sezóny nejen David Rychtár ( 4. místo v MSR), ale také Petr Kresta ( 2.místo MP). Nádherné souboje předváděl i Jakub Krysta a Vojtěch Kůrka v Easy 60. Vybojovali druhé a čtvrté místo. Nikolas Szabó dokázal zajíždět časy jako vítězové Rotax JUNIOR, dojel však až na místě sedmém. Mezi nejmladším závodníky měl na stupních vítězů GREGOR RACING zástupce v podobě Adama Kowalského, který obsadil třetí místo v kategorii s obsahem motoru 50ccm. Gratulujeme !!!

30.09.2012 MISTROVSTVÍ ČR - PRVNÍ FORMAN , DRUHÝ KŮRKA

Poslední závod MČR se konal na vysokomýtském autodromu. Tradiční tým GR tentokrát rozšířil Jiří Forman, startující v anglickém šampionátu a závodech  Rotax Eurochallenge. Společně se stále se zlepšujícím Davidem Rychtárem bojovali v kategorii Rotax Max 125. Jiří vybojoval vítězství, David dojel na místě desátém. V  Easy 60 potvrdil svou formu Vojtěch Kůrka, talent ukázal Jakub Uher, smůlu měli sourozenci Horákovi, kterým se nevyhnuly kolize a museli se prodírat dopředu ze zadních pozic.

29.07.2012 ROTAX EUROCHALLENGE SWEDEN - KRISTIANSTAD

Poprvé v historii se konal  Rotax Eurochallenge ve švédském Kristiaanstadu. Nový areál a dráha s velkým převýšením zamotala hlavu nejednomu slavnému pilotovi. Zejména čerstvý asfalt s nedostatkem gripu vyžadoval hlavně při brzdění velkou dávku umění. David Rychtár startující na svém druhém velkém mezinárodním závodě postupně přicházel na styl a zásady jízdy. Po nepříliš povedeném měřeném tréninku ve čtyřech bodovaných jízdách dokázal, že se chce učit a zařadit se tak mezi piloty evropských kvalit (časy se přiblížil k těm nejlepším na 0,6 vteřiny). Jeho snaha byla odměněna celkově 52.

19.08.2012 EXTRÉM MOTORSPORT FEZSTIVÁL GYOR (HU)

Nádherné počasí a skvělá atmosféra tradičně nechyběly na dalším ročníku tzv. street race v ulicích maďarského Gyoru. Závod si nenechaly ujít ani takové osobnosti , jako Roland Gydel ( majitel a promotér ROTAX Eurochllenge) se synem a další. O to více potěšily výsledky jezdců GREGOR RACING. Vojtěch Kůrka zvítězil, třetí byl Jakub Krysta následovaný Viktorem Horákem. Pátá dojela Kateřina Horáková.

12.08.2012 MISTROVSTVÍ ČR SOSNOVÁ - RÁNA ZA RANOU

Přestože Sosnová patří mezi široké dráhy, při závodě došlo na velké kolize a velké škody. Například Viktor Horák musel kompletně obměnit podvozek, stejně tak i David Rychtár sedlal nové šasi. Naopak výborně zajel Vojtěch Kůrka, dojel v mladých Easy 60 na druhém místě. Špatně si nevedl ani nováček Jakub Uher. Gratulujeme hlavně Vojtovi!!!

05.08.2012 MISTROVSTVÍ SLOVENSKA SOSNOVÁ - Szabó bronz, Kresta zlato

Na startu kategorie EASY 60 se postavilo celkem 27 závodníků. Vojtěch Kůrka dojel osmý, Max Florkiewicz desátý, Viktor Horák třináctý a jeho sestra Kateřina obsadila šestnácté místo. Nikolas Szabó předvedl svou rychlost a dojel si  pro stříbrný věnec v kategorii Rotax Junior. Mezi Rotax Seniory vybojoval David Rychtár  dvanácté místo, v hodnocení moravského poháru  zvítězil Petr Kresta.

01.07.2012 MISTROVSTVÍ ČR VYSOKÉ MÝTO - KŮRKA ZLATÝ !!!

Vojtěch Kůrka dokázal svou rostoucí formu a zvítězil v kategorii Easy 60 (mladí). Patří mu gratulace !!! Jakub Kadlčák patřil k nejrychlejším v kategorii Rotax Junior, ve druhé jízdě však měl kolizi, která mu zábránila bojovat o  podióvá umístění a posunula ho na 6.místo. Adam Kowalski obsadil pátou příčku (Easy 50), David Rychtár, Jakub Uher a sourozenci Horákovi předvedli své standartní výkony . Veškeré výsledky naleznete zde.