20.3.2017 ROTAX MAX CHALLENGE - CEE - ADRIA (IT) - PRVNÍ LETOŠNÍ ADRIA

Poslední březnový víkend roku se sedmáctkou na konci byl zahájením letošní závodní sezony.  V moderním areálu v Adrii se jel první zónový závod Rotaxů - Rotax Max Challenge Central European (zónový závod pro střední Evropu). Závod měl bohaté české zastoupení - 17 jezdců a byl vypsán pro sedm rotaxových kategorií. V kategorii Rotax Max Junior bojoval  Vojtěch Kůrka. Z bodovaných jízd postoupil rovnou do finále, kde si tvrdou prací s volantem a pedály vysloužil parádní 4. místo, zvláště s přihlédnutím k faktu, že startovalo 46 jezdců.

3.4. 2016 MSR A MORAVSKÝ POHÁR SPEEDWORLD (BRUCK AT) - V NOVÝCH TŘÍDÁCH

Začátek dubna patřil opět okruhu v rakouském Brucku, který tentokrát hostil Mistrovství Slovenské republiky a taktéž Moravský pohár. Za Gregor Racing startoval ve třídě Rotax Junior Jan Matyáš, který i přes týden starý neúspěch v Adrii podal výborný výkon. Ve startovním poli třiceti juniorů se dokázal pohybovat neustále v první desítce, a to v každé rozjížďce. Honza jel v tempu, mělo to jiskru, hlavu a patu, bylo to jednoduše to pravé kartingové. Celkově byl nakonec osmý. První závod ve třídě Senior si zkusil Vojtěch Birgus, ten v hodnoeení MSR nakonec dojel pátý.

V Brucku 1

25.-27.3. 2016 CE ROTAX MAX CHALLENGE ADRIA (IT) - ROTOVÁNÍ S ROTAXY

O posledním březnovém víkendu se měnil čas. Kroutilo se ovšem nejen korunkami hodinek za účelem korekce času, ale také rámy motokár, neboť ty bylo třeba narovnat po četných kolizích. V italské Adrii se jel první ze série pěti závodů Central European Rotax Max Challenge, v němž za Gregor Racing startovalo pět závodníků. V Rotax Juniorech startovalo 51 jezdců, což napovídá, že je to velmi kvalitně obsazená kategorie, ve třídě  Senior Max pak 30 jedzců. Gregor Racing měl v juniorech čtyři jezdce, v seniorech jednoho.

12.3.-13.3. 2016 BRUCK AN DER LEITHA (AT) TRÉNINK V DOLNÍCH RAKOUSÍCH

Most nad Litavou, neboli Bruck an der Leitha, kouzelné místo v Rakousku jen několik kilometrů od Neziderského jezera a nedaleko Vídně. Kromě mnoha pamětihodností se pyšní také kvalitní kartingovou dráhou. První dubnový víkend se tady pojede první závod Mistrovství Slovenské Republiky, a proto se zde členové týmu Gregor Racing rozhodli pilně trénovat. Svou premiéru ve třídě Rotax Senior si zde zažije Alessandro Paulus, který předtím slavil úspěchy a sbíral vavříny v Hondách 390.

Bruck 2016

5.3.2016 ZOCELOVÁNÍ V ITALSKÉ MODERNĚ

Prastaré moudro praví - těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Od 18. do 26. února pořádal Gregor Racing na italské půdě tradiční tréninkový kemp na nejmodernějším kartingovém okruhu v Adrii (www.adriaraceway.com). Futuristický okruh nebyl zvolen náhodou - na konci března se tam jede závod centrální evropské zóny v kategoriích Rotax. Za Gregor Racing se v Rotax Juniorech zúčastnili Jan Matyáš, Vojtěch Kůrka a Simon Suchovský. V kategorii Senior Rotax tvrdě trénovali Vojtěch Birgus, Daniel Voksa a Nikolas Szabó.

1.3.2016 ZAČÍNÁ SEZÓNA 2016!

Motoristická sezóna opět začíná! V roce 2016 tým Gregor Racing opět plánuje účast na stěžejních závodních seriálech. Patří mezi ně Rotax Max Eurochallenge, což je nejprestižnější Rotaxová série a zásadní evropský seriál. Další důležitou sérií je CEE Rotax Max Challenge series, tedy závody středoevropské zóny. Účast je plánována samozřejmě opět i na Mezinárodním mistrovství České a Slovenské republiky, Poháru Autoklubu ČR a Moravském poháru.

23.06.2009 Testování Bruck

Sobota déšť, v neděli hezky. Ideální podmínky před závodem Mistrovství SR a Moravského poháru. V neděli se velmi dařilo Patriku Pastorkovi a Danielu Paprskářovi , oba 42,20s a zlepšoval se i Mirek Ramach 43,5s ( všichni ROTAX junior Max). I Petr Klíma, Ivo Polášek a Tomáš Peter nasbírali mnohé zkušenosti (42,5s 41,2s 41,8s)

 

Stránky