Historie 2015

24.11.2015 ÚSPĚCHY UPLYNULÉ SEZÓNY – 8 TITULŮ, 51 VÍTĚZSTVÍ, 88 KRÁT NA BEDNĚ!

Příchod zimního počasí odstartoval čas bilancování uplynulé motokárové závodní sezony. Jak se v roce 2015 dařilo týmu Gregor Racing? Přinášíme vám základní fakta v bodech:
Piloti týmu ve složení Jakub Kadlčák, Tereza Bábíčková, Eliška Bábíčková, Petra Bábíčková, Vojtěch Kůrka, Nikolas Szabó, David Rychtár, Jan Matyáš, Ivo Polášek, Petr Klíma, Alessandro Paulus, Kateřina Josefína Horáková, Viktor Vincent Horák, Adam Kowalski, Nicolas Musil, Timo Bílek:
• absolvovali 39 závodů na 19 evropských drahách
• dosáhli 88 podiových umístění

10.05.2015 MČR CHEB - NA PLNÝ PLYN!

První závod šampionátu Mistrovství České repuliky se konal v Chebu, městě ležícím nedaleko přehradních nádrží Skalka a Jesenice a jen šest kilometrů jihovýchodně od Františkových Lázní. V jednom z nejpůvabnějších měsíců v roce se tým po týdnu opět odvážně vrhnul do chebských zatáček a rovinek. A jak se dařilo? Zlatý věnec v kategorii Baby 60 patří Elišce Bábíčkové, v kategorii Easy 60 mladí Adamu Kowalskému a ve třídě Easy 60 Terce Bábíčkové.

03.05.2015 POHÁR AUTOKLUBU ČR CHEB - SMĚR ZÁPAD!

Na jednom z nejzápadnějších míst naší vlasti rozkládá se třiatřicetitisícové město Cheb. Zde již třetím rokem prověřuje připravenost a odhodlání závodníků velmi pěkná technická dráha o délce 1200 metrů. Pojďme se podívat na výsledkovou listinu Poháru Autoklubu ČR, který se zde jel zkraje května. V kategorii MINI 60 stály na stupních vítězů bok po boku sestry Bábíčkovy. Eliška na stříbrném stupni, Tereza o několik centimetrů výše.

25.04.2015 MSR A MORAVSKÝ POHÁR TREBATICE - SYMPATICKÉ PRETEKY

Přes 160 lidí se sešlo na Moravském poháru ve slovenských Trebaticích. Závody zde provázelo vskutku excelentní počasí. Kuba Kadlčák si tady zažil svou premiéru v kategorii KZ. A vletěl do toho po hlavě - vyhrál měřený tréning! Pak ovšem po kolizi v první jízdě nakonec dojel třetí. Kuba tady ovšem samozřejmě sedlal také Rotax Max a za jeho volantem si dojel pro druhé místo za Patrikom Pastorkom. Nikolas Szabó zvítězil ve třídě Rotax MAX Junior, kategorii Easy 60 vyhrál Adam Kowalski. Petra Bábíčková předvedla velmi pěknou a úhlednou jízdu.

12.04.2015 TROFEO EASY KART II. ZÁVOD CERVIA – ČEŠI V ÉTERU

Nedaleko San Marina, poblíž Raveny leží Cervia, kam vedly naše další závodní kroky. Ve druhém závodě Trofeo Easy Kart zněla v místním televizním okruhu česká jména velmi často. Italský moderátor zručně střídající italštinu s angličtinou v téměř kulometném staccatu užíval zejména jmen Kůrka - Bábíčková.

29.03.2015 MARGUTTI TROPHY LONATO - PRESTIŽNÍ KLÁNÍ

Již 26. ročník prestižního Margutti Trophy se jel v malebném Lonatu nedaleko Lago di Garda. Účastily se jej tentokrát jen Terezka s Eliškou. Kuba Kadlčák totiž pilně trénoval na KZ kategorii - učil se se správnou vervou kočírovat motokáru s řazením, aby uspěl v MČR. Mezi 37 startujícími v kategorii Mini 60 Tereza obsadila skvělé 10 místo. I přesto, že v pátečních trénincích patřila Eliška k těm nejrychlejším, do finále se jí nepodařilo postoupit.

22.03.2015 WSK SUPER MASTER SERIE II. CASTELLETTO - SEDMERO JEZER

Sedm desítek kilometrů pod Milánem, "dráha sedmi jezer", toť náš další italský cíl.  V Castellettu je velmi známý (a velmi náročný) závodní okruh. Potkává nás tu pravé jarní počasí s nádechem apríla, neustále se střídá teplo se zimou, do čehož vesele skotačí nezbedný vítr. Kuba Kadlčák tady v kategorii KF dosáhl dvanácté pozice ze sedmatřiceti závodících, Terezka v šedesátkách obsazuje dvacátou příčku ze 47.

15.03.2015 TROFEO EASY KART SIENA - DVOUTAKTNÍ SERENÁDA

Tentokrát se naším cílem stává historií dýchající Siena, několik kilometrů jižně od Florencie. Celý víkend se piloti v kategorii Easy 60, hlavně Tereza a Vojta, pohybovali v čele startovního pole. Při finálové jízdě zkropil závodníky i trať vydatný déšť, přesto dojel Vojta na pěkném 6. místě z 45. Terka dosáhla na sedmé místo, Eliška na 18. a Petra na 39. z 45. Kuba Kadlčák by naprosto nejrychlejší ze všech v kategorii GP, nicméně kvůli závadě brzdového systému závod dokončil na 9. příčce.

08.03.2015 WSK SUPERMASTER SERIES - PLNOU PAROU VPŘED!

Vracíme se do Adrie, města ležícího nedaleko Pomposy a Benátek. Na programu je první ze závodů WSK Super Master série Adria IRW. V semifinále Kubovi Kadlčákovi praská rám, tudíž se kvalifikuje do finálové jízdy jako poslední. Nicméně to jej neodradí a daří se mu na trati zdolat 20! soupeřů na cestě k cíli – a skončit na 14 místě. Na jízdu se můžete podívat zde.

01.03.2015 WSK GOLD CUP ADRIA IRW - DOTEK BUDOUCNOSTI

ADRIA. To slovo v sobě skrývá nejen jemné pableskování Jaderského moře, okořeněné jiskřivou vůní jehličnanů a citroníků, ale také loni otevřenou, krásnou, moderní, těžkou a rychlou dráhu na severu Itálie.  Kubovi Kadlčákovi se líbila natolik, že si na ní vybojoval 7. příčku z 26ti. Terezka byla rychlejší než 36 soupeřů a skončila na 13. místě, Eliščino jméno vytiskli v seznamu výsledků na řádek s číslem 32.